Zásilky odesíláme většinou 1x týdně a to ve středu (ve čtvrtek/pátek máte u sebe). Prosíme o zaslání objednávky nejlépe do úterý 12h. Umíme vyplnit i jiné přání, napište email: objednavky@nordicsports.cz nebo volejte 775709079, uděláme pro to, co budeme umět :)

Nordic walking hole na míru

poutkaNabízíme Vám možnost upravit hole přesně na míru, délku, kterou potřebujete. Nejlépe se toho docílí, když vás uvidíme v pohybu s holemi. Je to jako když si necháte ušít oděv u krejčího na sebe, aby padl jak "ulitý" a vy se cítili báječně nebo nakupit v "konfekci", unifikovaný oděv:)

Výška hole

Nejlépe je vybírat si nové hole s instruktorem. Je to nástroj na roky a tak se to vyplatí. 

Instruktor vám pomůže vybrat správnou délku hole právě pro vás, díky tomu, že vás uvidí v pohybu, navede vás na nejefektivnější zapojení celého těla do pohybu a využití odrazu z hole, nohy. Doporučí pro váš pohyb (někdo jen chůze, někdo kombi trénink = "indiánský" způsob střídání chůze a běhu, někdo běh s holemi, nordic running) vhodný model a výšku hole, co si přát víc?

Navíc, když pohyb sami zažijete, pochopíte principy, natrénujete si potřebné nové pohybové dovednosti a naučíte se nové cvičení na protažení, posílení s holemi. Pokud si na živé setkání s instruktorem ještě nemůžete udělat čas, lze si doporučenou délku snadno spočítat.

Teorie, která je pouze "orientační" nemůže zahrnout poměr délek vašich končetin (horních, dolních a trupu), to lze jen naživo v akci.

Teo vzoreček: výška postavy (v cm) x koeficient (viz níže)

Koeficienty: 
– běžná populace 0,68
– aktivní lidé 0,70
– sportovci 0,72
– senioři 0,65.

Orientační a přehledná tabulka (instruktor vám dá reálný odhad za pár minut)

Pokud víte, jakou výšku holí chcete, napište si o to do poznámky při objednávce nových holí v e-shopu.